נגמרו כל כרטיסי הטיסה הזולים?

עודכן: 7 באוג׳ 2021

מתי רוכשים כרטיסי טיסה במחירים נמוכים?

פעם המידע הזה היה סוד שמור היטב - מתי הזמן המשתלם ביותר להשיג כרטיסי טיסה במחירים הזולים ביותר לתקופת שיא העונה?

היום המידע (ברובו) הפך שסוד גלוי. ככל שמשתרשת תרבות נסיעות הלואו קוסט יותר ישראלים בודקים, שואלים ונחשפים לשיטה הסודית - איך מקבלים יותר בפחות ורוכשים כרטיסי טיסה במחירים מופחתים.


כרטיסי טיסה לטיול משפחתי בחו"ל
משפחה בדרכים - טיולי משפחות בחו"ל

מתי כדאי להזמין כרטיסי טיסה?

עוד לפני שמתחילה תקופת החגים אנחנו כבר בודקים ביומן - באלו תאריכים יהיו החגים בשנה הבאה. כן, זו לא טעות. אחד הקריטריונים החשובים ברכישת כרטיסי טיסה מוזלים הוא מועד רכישת הכרטיס. העיקרון המנחה ברכישת כרטיסים מחברות המוגדרות לואו קוסט (Low Cost) אומר - ככלל שתקדים להזמין תשיג כרטיס במחיר זול יותר.

חברות התעופה מפרסמות את מחירי כרטיסי הטיסה חודשים רבים לפני מועד הטיסה. חלקן מפרסמות מחירים 11 חודשים מראש ואחרות פותחות מכירה כחצי שנה מראש. מכירת כרטיסי טיסה בחברות הלואו קוסט מתבצעת לפי מדרגות מחיר שהמשמעות היא שככל שמקדימים להזמין כרטיס זוכים במחירים זולים יותר ממחירי הכרטיסים שימכרו בהמשך. כך שאם החלטתם שאתם טסים בקיץ הבא או בחגי תשרי, בחרתם יעד ומצאתם כרטיסי טיסה במחירים טובים אל תתמהמהו והזמינו את הכרטיסים המתאימים לכם.פספסנו את המחירים הזולים?

גם אם כבר התחילה המכירה לחגים לפני חודש חודשיים, הבאזז ברשתות כבר עבר את הגל הראשון ואתם נרדמתם בשמירה, אל יאוש. זכרו - הכל יחסי - מה שנראה היום יקר יחשב מחר לזול. העיקרון של מדרגות המחיר ממשיך לעבוד. מחירי כרטיסי הטיסה הולכים ועולים ככל שמתקרבים למועד הטיסה ולא מן הנמנע שכרטיס שמחירו היום נחשב ליקר יהיה חצי מחיר מעלות הכרטיס קרוב למועד הטיסה. כך שלמעשה קניתם במחיר טוב. מחיר כרטיס טיסה ללונדון לחופשת חנוכה כחודש לפני המועד הגיע ל 800$, בעוד שאותו כרטיס נמכר חודשים רבים לפני המועד בחצי ב 400$ ואפילו פחות.


חברות תעופה לואו קוסט מוכרות כרטיסי טיסה במדרגות מחיר
חברות תעופה לואו קוסט מוכרות כרטיסי טיסה במדרגות מחיר

מתי טסים?

כמו בהרבה תחומים בחיים, גמישות היא שם המשחק - נכון, אי אפשר להזיז את תאריכי החגים, אבל אם תוכלו להתגמש בתאריכי החופשה שלכם ולרכוש כרטיס במחיר זול יותר מהמועד המבוקש ביותר תרווחו. צרפו לתאריכי החופשה את הסופ"ש שלפני החג או אחריו, טוסו במהלך חול המועד וחזרו יום אחרי החג וכו'. נסו להזיז את ימי החופשה יום יומיים ימינה שמאלה, לצאת קודם או לחזור יותר מאוחר ולבדוק מתי יהיה המועד הטוב ביותר גם לניצול מקסימלי של ימי החופש מהעבודה ומבית הספר, ימי הטיול והתקציב שלכם. העיקרון המנחה אומר - מי שיכול להתגמש ירוויח מחיר זול יותר.


לאן טסים?

אם חלק מהאפשרויות הזולות הולכות ונסגרות ורמות מחירי כרטיסי הטיסה מתחילות לעלות נסו לגלות גמישות ביעד הטיסה. אם אתם לא נעולים על יעד מסויים נסו לבדוק האם יש יעדים אחרים שמופיעים ברשימת המשאלות שלכם שעדיין זול לקנות כרטיסים. אם הכרטיסים לורשה כבר לא זולים, תשקלו לבחור יעד אחר שחלמתם עליו. אולי השנה תסעו להולנד ותשמרו את פולין לשנה הבאה? גלו גמישות גם בבחירת שדה התעופה. טיול בהולנד יכול להתחיל בשדה התעופה סכייפול באמסטרדם, אך גם מאיינדהובן שבדרום הולנד ואפילו מבריסל שבבלגיה בתכנון אחר של הטיול. טיול בפולין יכול להתחיל בלובלין או בקטוביץ, שהינן יעד זול יותר לטיסה, במקום מורשה או קראקוב, שנחשבות ליעדים מבוקשים יותר ולכן מחירי כרטיסי הטיסה הזולים ליעדים אלו נמכרים במהירות.


טיסה לחו"ל - הרפתקאה שהפכה לשיגרה