top of page
  • תמונת הסופר/תהחופש לטייל

טרולי או מזוודה? אריזה חכמה לטיול בחו"ל

עודכן: 28 בפבר׳

איך אורזים חכם ופרקטי לחופשה? טיפים שיעזרו לכם להשאיר את המזוודה בבית ולטייל עם טרולי בלבד.

מזוודת טיולים פתוחה
איך אורזים נכון וקומפקטי לחופשה?

הקייץ הטרולי הוא המלך. בלאגן המזוודות בשדות התעופה בעולם מביאים אותנו לחישוב מסלול מחדש בכל הקשור לכבודה שניקח לטיול. אם בעבר היה ברור שחייבים מזוודה ורק האמיצים הסתפקו בטרול היום אני ממליצה להעביר את הטרולי לשורה הראשונה של העדפות ולהשאיר את המזוודה בבית.


איך מטיילים עם טרולי?

טיפים שיעזרו לכם להשאיר את המזוודה בבית ולטייל עם טרולי בלבד


בחרו טרולי מתאים

בדקו את הגבלות הגודל והמשקל של חברת התעופה והשתמשו בטרולי שעונה על מקסימום מידות הגודל ובמשקל מינימלי. בשוק ישנם תיקים במשקל של קילוגרם אחד (או פחות) שעונים להגדרות של הגודל המותר. היתרון הגדול של תיקים אלו הוא המשקל הנמוך והתכולה הרבה שאפשר להכניס לתוכם. החיסרון הוא העדר הגלגלים, מה שאומר שצריך לסחוב אותו ביד או על הגב. שימו לב שמידות הטרולי כוללות את הגלגלים והידית כך שעדיף לבחור טרולי בו הגלגלים קטנים או לא בולטים מידי והידית מתקפלת.


קחו פחות בגדים

בקיץ הבגדים קלים ותופסים מעט נפח, מה שמקל על המשקל הכולל. בטיול של עד 5 ימים אפשר להסתדר עם החלפה אחת ליום ולהכניס הכל לתוך הטרולי. בטיול ארוך יותר אפשר לכבס חלק מהבגדים (כביסה זריזה ביד או במכבסה להמשך הטיול). עוד טיפ בעניין הבגדים - לטיסה תלבשו את מכנסי הגינס הכבדים, תנעלו את נעליי הספורט ותשאירו את הסנדלים הקלילים בטרולי ואת הסוודר החזיקו ביד (ראו בהמשך טיפ תיק מתקפל).


אל תחששו מלכבס

מכונת כביסה
לכבס במקום לסחוב

נכון, אתם בחופש ולא בא לכם להתעסק עם כביסות אבל זה יכול להיות פיתרון פשוט למדי שלא לוקח יותר מידי זמן. בטיולים משפחתיים ארוכים אני תמיד מחפשת באמצע הטיול דירה שיש בה מכונת כביסה או מכבסה אוטומטית שתוך שעתיים מוציאה לי את הכביסה נקייה ויבשה. התמורה עולה על המאמץ! מניסיון. אני מביאה מהבית קפסולות של חומר כביסה (נראות כמו הקפסולות של מדיח הכלים, לרכישה בסופרמרקטים) ולפעמים גם חתיכה של סינטבון, סבון כביסה מוצק לכביסה ביד. במכבסות האוטומטיות אפשר בדרך כלל לקנות קפסולה של חומר כביסה כך שלא תצטרכו להביא איתכם. ביוון שילמתי על כביסה של מכונה וייבוש כ - 7 יורו. היה שווה כל סנט.


כלי רחצה - תחשבו בקטן

מיכלים קטנים למוצרי קוסמטיקה
מיכלים קטנים למוצרי קוסמטיקה

השתמשו במיכלי פלסטיק קטנים כדי לקחת את הכמות המדוייקת של קרם לחות / סבון פנים / כל מוצר קוסמטי שאתם צריכים. לא תאמינו כמה מקום ומשקל אפשר לחסוך עם האריזות הקטנות. בטיול ארוך ו/ או משפחתי אני לוקחת מיכל קטן של שמפו / מרכך לתחילת הטיול וקונה בסופרמרקט המקומי בקבוק גדול לשימוש במהלך הטיול. העלות היא בדרך כלל כמו זו שאני משלמת בסופר ליד הבית, בלי לסחוב.

מיכלי הנוזלים יכולים להיות בבקבוקים שהנפח שלהם הוא עד 100 מ"ל. מיכל שנפחו 200 מ"ל והוא מלא עד החצי לא תופס :). כל אחד יכול לקחת איתו עד 10 יחידות שכאלה.

אספו את כל המיכלים במקום אחד, רצוי בתוך שקית זיפר שקופה (כמו שקונים באיקאה). בתיק כלי הרחצה שלי אני לקוחת - קרם פנים, קרם הגנה, מסיר איפור, שמפו, מרכך שיער, דיאורדורנט (חפשו מיכל פלסטיק שלא שוקל הרבה ואל תשתמשו בתרסיסים האסורים בחלק מחברות התעופה אלא בדורדורנט רולאון) ומשחת שיניים (בנסיעה קצרה אין צורך לסחוב את כל השפורפרת. קחו שפורפרת חצי ריקה או העבירו למיכל קטן את הכמות שתצטרכו). שימו לב שלא לקחת אתכם מספריים או כלים חדים (קוצץ ציפורניים אפשר לקחת וגם פצירה מנייר).


ארזו קומפקטי בתיקי אריזה

תיקי אריזה לטיול
תיקי אריזה לטיול. תמונה מתוך הרשת

את הבגדים שנכנסים לתוך הטרולי אני אורזת בתיקי אריזה מלבניים וקלים המיועדים לחלוקה של החפצים. זה עושה לי סדר והמון מקום ומקל על מציעת הפריטים במהלך הטיול. את התיקים אפשר לרכוש באתרים הסיניים כמו אלי אקספרס או בחנויות המוזלות בארץ או ברשת כמו כאן. אפשרות חלופית היא להשתמש התיקי הבד החד פעמיים שמקבלים במקום שקיות בנייר או הפלסטיק בחלק מהחנויות (כמו התיקים של אחת מרשתות הגלידה הידועות או תיקים קלים יותר עשויים מאלבד).


צמצמו נפח עם שקיות אחסון בואקום

שקיות אחסון בוואקום לצמצום נפח
שקיות אחסון בוואקום לצמצום נפח. תמונה מתוך האתר

לצמצום נפח הבגדים אני משתמשת בשקיות וואקום (שרינק) שאפשר להוציא מהן את האוויר ובכך לצמצם את הנפח של התכולה. מסדרים את הבגדים מקופלים בתוך השקית (אל תעמיסו יותר מידי), סוגרים את השקית כמעט לגמרי, משאירים פתח קטן ליציאת האוויר ומגלגלים מסוף השקית לכיוון החלק הפתוח. מוודעים שהוצאתם את מקסימום האוויר שאפשר וסוגרים היטב את השקית. כדי לשמור על הנפח המצומצם צריך להניח את השקית במקום שלא יאפשר לה להיפתח, כך שמומלץ לעשות זאת רק כשרוצים לסגור את הטרולי לקראת הנסיעה או בתוך תא שלא יאפשר לשקית "לגדול" בתוספת אוויר. הפטנט הזה עובד מעולה בפריטים קלים שיש להם הרבה נפח ומאפשר ניצול מיטבי של המשקל המותר. את שקיות האיחסון אפשר לקנות ברשת, לדוגמה כאן.


קפלו את הכביסה

טיפ אלופים שלמדתי מהבת שלי - קפלו את הכביסה המלוכלכת במקום לזרוק אותה ככה סתם בשקית הכביסה. לא תאמינו איך יצטמצם הנפח. טיפ נוסף באותו הקשר - קחו אתכם כמה שקיות אשפה גדולות לאחסון הכביסה המשומשת.


תיק גב לתוספת מקום אחסון

תיק גב
תיק גב קומפקטי לנשיאת חפצים בטיול

אפילו בחברות הלואו קוסט הכי מחמירות כרטיס הטיסה כולל תיק קטן. התיק הפרקטי ביותר יהיה תיק שאפשר לשים על הכתפיים, כמו תיק בית ספר (שם קוד ג'אנספורט) או כמו תיק מחשב. לניצול מיטבי רצוי שהתיק יהיה במקסימום המידות המותרות, מחולק לתאים ונח לנשיאת משקל על הגב. שימוש נכון בתיק יוסיף לכם המון מקום לנשיאה.


תיק מתקפל סופר פרקטי

התוספת הקטנה שלי היא תיק מתקפל כמו התיק הזה שאני מכניסה לתוך תיק הגב ופותחת אותו בטיול. במצב סגור התיק הוא בגודל מעטפה ובמצב פתוח הוא בגודל תיק גב גדול. התיק מאפשר לי מקום אחסון נוסף במהלך הטיול כדי שלא אצטרך להצטמצם בנפח, בשדה התעופה אני מאכסנת בו את המעיל או כל חפץ אחר שמתגלגל לי בין הידיים ומאפשר לי נשיאה נוחה ודרך פשוטה לשמור שהחפצים לא ילכו לאיבוד.

התיק מוכיח את יעילותו גם בשופינג כשלתוכו מוכנסות שקיות הקניות. בזמן המעברים בשדה התעופה כשבודקים את כמות התיקים אני מקפלת אותו חזרה ומעלימה אותו בתוך תיק הגב.


יש לכם טיפים נוספים לאריזה קומפקטית?

 

נהנתם לקרוא?

רוצים עדכונים למייל כשיעלה פוסט חדש? זה המקום להירשם

193 צפיות

Comentários


נעים להכיר

דיוקן 2 - 71.jpg

ברוכים הבאים לבלוג שלי, הבית שלי לטיולים. כאן אני משתפת בידע שלי על עולם הטיולים.

 

אני גלית, מטיילת מקצועית חובבת אומנות ומכורה לקפה. 

אני יועצת טיולים ומתכננת טיולים באירופה למשפחות וזוגות, בונה טיול מותאם אישית לאנשים שאוהבים לטייל, לחוות ולבלות. 

מידע נוסף על טיולים באירופה, מקומות, טיפים והמלצות תמצאו באתר ובבלוג.
 

אם אתם מתכוונים לטייל באירופה לבד, בזוג או עם המשפחה ולא יודעים מאיפה להתחיל הגעתם למקום המתאים. דברו איתי וביחד נבנה תוכנית טיול מותאמת אישית שתתאים לכם ולמה שאתם אוהבים.

פוסטים נוספים בבלוגטיול

bottom of page