נעים להכיר

ברוכים הבאים לבלוג שלי, הבית שלי לטיולים. כאן אני משתפת בידע שלי על עולם הטיולים.

 

אני גלית, מטיילת מקצועית חובבת אומנות ומכורה לקפה. 

אני יועצת טיולים ומתכננת טיולים באירופה למשפחות וזוגות, בונה טיול מותאם אישית לאנשים שאוהבים לטייל, לחוות ולבלות. 

מידע נוסף על טיולים באירופה, מקומות, טיפים והמלצות תמצאו באתר ובבלוג.
 

אם אתם מתכוונים לטייל באירופה לבד, בזוג או עם המשפחה ולא יודעים מאיפה להתחיל הגעתם למקום המתאים. דברו איתי וביחד נבנה תוכנית טיול מותאמת אישית שתתאים לכם ולמה שאתם אוהבים.

פוסטים נוספים 

1/10

קטגוריות פוסטים

  • החופש לטייל

טיול באזור מנשה בירוק הכפרי

המלצות לטיול במרחב הכפרי במנשה, פנינה ירוקה באזור המרכז שכדאי לכם להכיר


שבת בבוקר יום יפה וכולנו מחפשים נקודה ירוקה לטייל בה, שתהיה ירוקה, נעימה וקרובה לבית. לאחרונה ביקרתי במועצה האזורית מנשה שעונה על הקריטריונים - מרחב כפרי ירוק ומגוון במרחק של פחות משעה מהמרכז ובו אפשרויות לטיול ובילוי קרוב לבית. אחד המאפיינים המרכזיים של האזור, הנמצא מזרחית לעיר חדרה, הוא המגוון. מגוון בצורות ההתיישבות שלו הכולל קיבוצים, מושבים, ישוביים קהילתיים וכפרים ערביים ובתושביו היהודים והערביים החיים ביחסי שכנות יפה. גיליתי מקומות מעניינים לטיולים, מסלולים נחמדים ואנשים מקסימים שפותחים את ביתם ואת ליבם ומזמינים להכיר את האומנות שלהם והתרבות שמאחוריה.איפה מטיילים באזור מנשה?


רוח שתות - חקלאות עם אג'נדה


ריח התותים הוא אחד מזיכרונות הילדות שלי, אי שם בשנות השבעים, בתקופה שלפירות היה טעם וריח. התותים נמכרו בשווקים ובצדי הדרך ליד השדות ונאספו לקופסה מתוך מגש גדול ועליו הר אדום וריחני של תותים. אני מודה שאני ממעטת לקנות תותים כי בדרך כלל אני מתאכזבת. בסופר על המדף הם נראים יפים אך כשטועמים מגלים ששכחו להכניס את תמצית הטעם לתות. סיבה נוספת היא הריסוסים הכימיים, שהם בדרך כלל בילד - אין בתות ופחות כוס התה שלי. זו אחת הסיבות שהביקור בחוות רוח שתות הייתה בשבילי חגיגה. במקום גדלים תותים יפייפים ומתוקים ללא ריסוסים בכלל. ההדברה במקום מבוססת על טכנולוגיות ואמצעים ביולוגים בלבד והתותים שלהם נקיים לגמרי מכימיקלים.

רוח שתות היא חווה חקלאית שמחברת בין הטבע לאנשים. מיזם של איש אחד, אילן שמעוני, שבעקבות משבר אישי החליט לעזוב את החקלאות המסורתית ולעשות חקלאות אחרת, אקולוגית, שמתחברת ומכבדת את הסביבה.

בחווה מגדלים תותי שדה במספר זנים, אסנה ופטל אדום בחממות מקורות והמבקרים מוזמנים לקטוף מהפירות ולאכול אותם ישר מהשיח. בנוסף מקבל כל מבקר סלסלה של 250 גרם אותה הוא יכול למלא בפירות ולקחת איתו הביתה.


החווה היא גם חממת למידה בה שומעים המבקרים הסברים על גידול התותים, חקלאות ביולוגית המבוססת על מודעות סביבתית, עולמם של הדבורים והתרומה שלהם לטבע.

עוד במקום חממת אירוח, מתחם פיקניקים מסודר ומזמין ובו שולחנות והמבקרים מוזמנים להביא איתם את ארוחת הבוקר מהבית ולעשות פיקניק במקום. בימים רגילים נטולי קורונה פועל במקום מזנון קטן ובו נאפות פיתות בתנור ונמזג תה צמחים. ממול לחממת האירוח נמצא מתחם הג'ימבורי, חממה ענקית למשחק והנאה של הילדים. במקום נערכים אירועים פרטיים ומסיבות ימי הולדת.


מלבד האג'נדה הסביבתית של המקום מתקיימת בה גם אג'נדה חברתית המשלבת בעבודה במקום אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, כחלק אינטגרלי מצוות העובדים של המקום. הדבר נעשה בשיתוף פעולה עם בית אקשטיין, ארגון שמטרתו לקדם השתלבות חברתית של אנשים עם מוגבלויות.

כחלק מהחשיבה על כל סוגי האוכלוסיה הוקמה במקום חממה נגישה. בחממה זו התותים גדלים על מתקנים מוגבהים ואפשר להגיע אליהם מבלי להתכופף אל האדמה. המתחם נגיש לכיסאות גלגלים ומתאים לביקורים של קבוצות.


כרטיסים: כרטיסי כניסה למתחם נמכרים באתר האינטרנט של החווה. כדי לשמור על הסדר ומגבלות התקופה וכדי להבטיח תותים אדומים לכולם, מספר המבקרים מוגבל. מומלץ לרכוש כרטיסים דרך האתר לפני ההגעה (במיוחד בשתות ובחגים). עלות הכרטיסים - בימי חול - 35 ש"ח, בשבתות וחגים - 45 ש"ח למבקר.

הגעה: חוות רוח שתות נמצאת בכניסה לקיבוץ גן שמואל, ליד המרכז המסחרי. כתובת לוויז - רוח שתות, גן שמואל.

שעות פעילות: ימים א' - ה' בשעות 9:00 - 17:00, ימים ו' שבת בשעות 9:00 - 15:00. פעילות הקטיף מתקיימת בחודשים נובמבר עד יוני.

אתר: https://ruachshtut.co.il/

טלפון: 058-5010111עוד בסביבה


קיבוץ גן שמואל - מה הקשר בין רב ציוני לקיבוץ של השומר הצעיר?

קיבוץ גן שמואל קיבל את שמו מהגן המקורי שהוקם במקום בו נמצא היום הקיבוץ, שנקרא על שם שמואל. מכאן השם - גן שמואל. איך התגלגל שמו של הרב שמואל אל הקיבוץ?


הרב שמואל מוהליבר היה רב ציוני ממקימי הציונות הדתית שפעל לעליית יהודים לארץ ישראל. בשנת 1895, לכבוד יום הולדתו ה - 70, תרם לכבודו גיסו 50 דונם לנטיעת גן אתרוגים. כדי לממן את פרויקט נמכרו מניות שהבטיחו לרוכשים אתרוגים איכותיים בתמורה לרכישת המניה, אך האתרוגים לא היו באיכות טובה והפרויקט נזנח. בהמשך השנים עברו האדמות לבעלות קק"ל, שמסרה אותם בשנת 1913 לקבוצת חלוצים שהתיישבו במקום. התיישבות זו צמחה והתפתחה לקיבוץ, שנקרא על שם המקום בו הוקם - גן שמואל.


מרכז מסחרי גן שמואל

מתחם חנויות הפעי