לטייל בעולם מהספה בבית

עודכן: 17 בינו׳

טיולים מהספה הם הדרך הכמעט יחידה לצאת מהבית ולראות עולם בתקופה הזאת. אספתי רעיונות לפעילויות שלוקחות אתכם החוצה ועושות שמח.


להכניס את הטבע הביתה עם מוזיאון הטבע

אוריגמי של דינוזאור ירוק
דינוזאור של נייר. תמונה מאתר מוזאון ההיסטוריה של הטבע, לונדון

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בלונדון (Natural History Museum) מביא את הטבע אלינו הביתה. אחרי תקופה ארוכה המוזיאון פתח שוב את שעריו וחזר לפעילות רגילה. באתר המוזיאון קובצו רעיונות לפעילות והעשרה לאלו שלא יכולים להגיע אל המוזיאון. מבין הפעילויות תמצאו רעיונות לפעילות לחובבי הדינוזאורים כמו ציור דינוזאור, יצירת דינוזאור באוריגמי וגם חידון - איזה סוג של דינוזאור אתה?

לחובבי היצירה סרטון הדרכה על יצירת הדפסי שמש, איך מכינים הר געש ועבודות רקמה. עוד באתר דפי ציור להדפסה ועוד המון רעיונות. האתר מלא ברעיונות יצירתיים מעולם הטבע ועל הדרך הילדים יקבלו בונוס - חיזוק האנגלית.

קישור לפעילויות הווירטואליות במוזאון נמצא כאן.


 

טיול קולינרי - שמישהו יאכיל את פיל

פיל רוזנטל האמריקאי מטייל וטועם את העולם בקלילות ובהומור. התוכנית משלבת תיירות ואוכל, שני נושאים שעושים טוב על הנשמה , מפגשים עם אנשים, מנהגים ומאכלים שמאפיינים את המקום. שמישהו יאכיל את פיל (Somebody Feed Phil) היא סידרה קלילה ונהדרת שמשודרת בנטפליקס, שלוש עונות שיקחו אתכם לשווקים, חנויות ומטעמים שמעבר לים וגם כאן ליד הבית (חפשו את הפרק השלישי בעונה הראשונה בו פיל מבקר בתל אביב). 

מסע אל תוך עצמך - חושבים טוב


איך אתם חיים? אתם מנהלים את החיים שלכם או נותנים לחיים לנהל אתכם? אתם לוקחים את מה שהחיים מזמנים לכם בהשלמה, מקבלים כגזרת גורל את מקום העבודה, המחויבויות החברתיות או המשפחתיות והעיסוקים או בוחרים כל יום מחדש להיות במקום בו אתם נמצאים?

life is too short to drink a bad coffee

משפט שראיתי על קיר בית קפה בבלגיה שהוא הרבה יותר מכוס קפה, הוא דרך להתבונן על העולם. להבין שהחיים הם כאן ועכשיו וצריך לבחור אותם ולהנות מהם. הפסיכולוגיה החיובית נותנת כלים להתבוננות מיטבית על העולם, מעודדת אותנו ללמוד ולהכיר ומכוונת אותנו לדברים שעושים לנו טוב. יהודית כץ מנגישה את עולם הפסיכולוגיה החיובית בהרצאות שלה ובפודקסט המוצלח והמצליח -