חופשת קיץ בגליל המערבי

עודכן: 26 ביולי 2021

הגליל המערבי הוא שילוב של מים והרים - ים וחופים ולצידם רכסים ויערות, שילוב שמקפל בתוכו המון מקומות מעניינים. המלצות לטיולים באזור הגליל המערבי.


מבנה מחופה אבן מקושט בצמחים
סימטאות ציוריות בכפר מעיליא

בסתם יום של חול בתחילת הקיץ, בתפר שבין הסגר לחופש הגדול, נסעתי לכמה ימים של טיול ושקט בגליל המערבי. אחרי תקופה ארוכה של סגר הדבר שהכי רציתי היה מרחבים, טבע וים. ואם אפשר שיהיה עם בריזה נעימה. בכל זאת, יולי בישראל.


לינה קרוב לטבע בקיבוץ איילון


מלון מטיילים קיבוץ איילון

מקום הלינה הוזמן בקיבוץ איילון, במלון המטיילים. מלון מטיילים איילון דומה למה שאנחנו מכירים כאירוח כפרי בקיבוצים רק קצת יותר מעוצב וממותג. החדרים ברובם במבנה חד קומתי בהם חלל לינה, מטבחון וחדר רחצה. במקום כמה סוגי חדרים המתאימים לזוגות או משפחות עם ילדים. החדר הוא בסיסי ונעים ובמטבחון קומקום חשמלי ומקרר קטן. בימים רגילים פועל חדר אוכל בו מוגשת ארוחת בוקר (שהוחלפה ברוח התקופה לארוחה ארוזה שנלקחה לחדר) ובחצר מפוזרים מתחמי ישיבה ומנוחה.

המקום מיועד למטיילים שמבלים את שעות היום בטיול בחוץ וחוזרים בערב למיטה נקייה ומקלחת. כמו בכל פעם שבוחרים מקום לינה חשוב לעשות בדיקה מקדימה ברשת, להתרשם מהתמונות ולוודא שאופי המקום מתאים לצורך של האורחים ולציפיות שלהם. ההתרשמות שלי היתה שלצרכים בסיסיים המקום מתאים בהחלט, אך היה נחמד יותר למצוא בחדר אבזור קצת יותר ממינימאלי (כמו כורסה, כוסות מים ופותחן ליין) וארוחת בוקר טרייה שתעמוד בסטנדרטים שהובטחו באתר האינטרנט ותתאים להגדרת המקום כמלון.

רשת מלונות מטיילים נמצאת בגליל בקיבוצים איילון, גשר הזיו, מלכיה ודן, בווילג', קרוב לקיבוץ שדה נחמיה ובמטולה.

אתר האינטרנט: https://www.travelhotels.co.ilאפשרויות לינה נוספות באזור -


צימרים ובתי אירוח

יש המון צימרים ברמות שונות בכל יישובי הסביבה. בקיץ לפני שנה התארחנו חבורה של שלוש משפחות בוילה האחוזה בטבע - וילת אירוח במושב גורן שנמצאת ממש בסוף המושב ומשקיפה על כל הנוף מסביב. השהייה במתחם אחד שהרגיש כמו בית לסופשבוע התאימה לנו מאוד ואפשרה לנו להיות ביחד, לבשל ארוחה משותפת ולרבוץ באחת מפינות הישיבה במקום. החלל הפנימי והחיצוני גדול ומרווח וכולל בריכת שחיה וחצר ענקית.

דף פיסבוק: האחוזה בטבע


ארוח כפרי בקיבוץ שומרת

החדרים של שומרת "נזיריים" וקיבוציים ומתאימים ללינת ליילה לפני או אחרי טיול באזור. מבני החדרים מוקפים במדשאות ומפוזרים בהם ערסלים ופינות פיקנייק. המקום מומלץ מאוד למשפחות עם ילדים וחבורות של משפחות המטיילות ביחד.

כתובת: קיבוץ שמרת

אתר: http://www.at-shomrat.com


חניון לילה בפארק גורן

אזהרת מסע - אפשרות זו מומלצת לאמיצים בלבד, כאלו עם פז"ם משמעותי בצופים ובטיולים.