אתונה למתחילים - טיול בשלושה ימים

שלושה ימים מופלאים באתונה - המלצות לטיול במרכז העיר אתונה.

ציור רחוב על קיר
אתונה - עיר של שילובים

באמצע חודש יוני, בסופ"ש של רגע לפני היציאה לחופש הגדול טסתי עם חברה לטיול קצר באתונה, שלושה ימים מלאים של כל טוב שהמוטו העיקרי היה הכרות איטית ורגועה עם העיר. למרות שלקחנו את הזמן באיזי ולא מהרנו לשום מקום, הימים היו עמוסים בחוויות ושקיות, תוצאה של מפגשים מעניינים עם מעצבים וגודיז מקומיים שפשוט היינו חייבות לקחת הביתה.

לפני הנסיעה עשיתי שיעורי בית ובדקתי את כל הכללים, ההנחיות והטפסים שצריך לפני נסיעה ליוון. ריכזתי את המידע בפוסט - טיול ביוון בזמן קורונה - ההנחיות שצריך להכיר (מעודכן למרץ 2022).


את האווירה של אתונה סופגים ברחובות. הדרך הטובה ביותר להכיר את העיר ולהתחבר לאתונאים היא בשיטוט, הליכה איטית ברחובות וסמטאות שכונות העיר. אם תלכו מספיק לאט ותהיו ערניים תגלו המון אוצרות בדרך. האתונאים שאני פגשתי היו אנשים חמים ומקבלי אורחים ששמחו לפתוח בשיחה ולשתף בקסמים של העיר. החוויות הנעימות ביותר בעיר התרחשו כששיחות כאלו התגלגלו וחשפו את החיים המקומיים.


בטיול הזה, שהיה הביקור הראשון שלי באתונה התמקדתי במרכז ההיסטורי של העיר, באזור שבין משולש הכיכרות המרכזיות - סינטגמה - מונוסטרקי - אומניה והאזורים שבסביבה. למרות שזהו האזור המרכזי המתוייר ביותר בעיר לא רק שלא הרגשתי בתוך מכונת תיירות, אחת מתוך המונים, אלא שהתחושה הייתה של אורחי כבוד - תודה שהגעתם לבקר באתונה. נעשה כל מה שאפשר כדי שיהיה לכם נעים בעיר. אולי זה בגלל התקופה של תחילת התאוששות התיירות והשמחה של החזרה לשגרת התיירים אבל נראה לי שהיוונים תמיד כאלו נחמדים.

 

איך מגעים משדה התעופה באתונה לעיר?


מונית משדה התעופה באתונה אל העיר

הדרך הנוחה ביותר להגיע אל אתונה משדה התעופה היא במונית. נחתתי באתונה בשעת בוקר מוקדמת וחצי שעה אחרי הנחיתה כבר הייתי מחוץ לטרמינל, מוכנה להתחיל להכיר את העיר. שורה ארוכה של מוניות מחכה למגיעים מחוץ לטרמינל בשיטת הראשון מתמלא ונוסע ומפנה מקום לבא אחריו. מחיר הנסיעה לעיר אמור להיות קבוע ואחיד - 35 יורו לנסיעה ביום, 50 יורו לנסיעה בלילה. שימו לב שאתם מקבלים עודף (או משאירים טיפ מבחירה) ומקבלים קבלה על הנסיעה. הנהגים שאני נסעתי איתם ניצלו את חוסר הערנות שלי בעניין. נסיעה של כארבעים דקות משדה התעופה עד שכונת פלאקה, כולל פקקי בוקר בשכונות אתונה ואנחנו עם המזוודות בפתח המלון.


אפשרויות לנסיעה במונית מהשדה אל העיר

  • לקבוע עם נהג מונית שיבוא לאסוף אתכם עם הנחיתה. יש כמה נהגים המציעים את שרותם. שמות ומספרי טלפון אפשר למצוא בפוסטים בפייסבוק.

  • לקחת מונית מזדמנת מתור המוניות שנמצא ביציאה מדלת הטרמינל.

  • להזמין מונית דרך אפליקציית UBER או אפליקציית BEAT. היתרון בשימוש באפליקציה היא שמחיר הנסיעה ידוע מראש, התשלום מתבצע דרך האפליקציה ומתקבלת קבלה על הנסיעה. יתרון נוסף הוא שהנהגים שעובדים עם האפליקציה הם נהגים שהמהימנות שלהם נבדקה והם מקבלים חוות דעת על השירות שנתנו ולכן ישתדלו לתת שירות אמין (מה שלא תמיד אפשר להגיד על כל נהגי המוניות בעיר).


תחבורה ציבורית משדה התעופה אל העיר


מטרו - קו המטרו הכחול (קו 3) מגיע משדה התעופה אל כיכר סינטגמה שבמרכז העיר. עלות הנסיעה - 10 יורו. הנסיעה נוחה וזולה אך יכולה להיות בעיתיית. יחד עם שאר הנוסעים עולים על הקו גם כייסים שמנסים לנצל את המצב במיומנות רבה ולנקות את התיירים מכסף, כרטיסי אשראי ודרכונים. הבעיה משמעותית במיוחד בקו המגיע אל שדה התעופה. ההמלצה שלי היא להוסיף עוד כמה יורואים כדי לזכות בנסיעה בטוחה ולחסוך את עוגמת הנפש שעלולה להיגרם.


אוטובוס - קו האוטובוס X95 נוסע לאורך כל שעות היממה משדה התעופה אל כיכר סינטגמה. עלות הנסיעה - 6 יורו. אם אתם מטיילים בתקציב נמוך זו אפשרות עדיפה לנסיעה בתחבורה הציבורית.

 

איפה ישנים באתונה?

לובי של מלון
מלון בראון אקרופול - מהמלונות החדשים בעיר

המקום המומלץ ללינה באתונה הוא במרכז - ברחובות הקרובים לכיכר סינטגמה, מדרחוב Ermo, כיכר מונסטיראקי והשכונות פלקה ופסיירי. מלון או דירה באזורים אלו יבטיחו שתוכלו להגיע כמעט אל כל המקומות המרכזיים בהליכה ברגל של עד רבע שעה.

המלצות על מלונות ודירות במרכז העיר אתונה והשכונות המומלצות ללינה בפוסט - מקומות לינה מומלצים באתונה.