טיול ביוון בזמן קורונה - ההנחיות שצריך להכיר

עודכן: לפני 6 ימים

ההנחיות שצריך להכיר לפני טיסה ליוון בקייץ 2022. ההנחיות שצריכים להכיר לפני שאורזים מזוודה ויוצאים לדרך.

בתים לבנים מול חוף הים בסנטוריני יוון
יוון של ים ובתים לבנים. סנטוריני. צילום - Michelleraponi

>>> המידע בפוסט מעודכן לתאריך 18.5.22 <<<


הפוסט שעלה בקיץ 2021 נכתב לקראת נסיעה לאתונה. הימים היו רגע אחרי גל (וגם לפני, אבל את זה לא ידעתי) כשהתחילה התעוררות מחודשת של עולם התיירות והמטיילים התחילו לחזור אל אתונה. אחרי כמה סדרות של חיסונים וגלים העניינים קצת נרגעו ויש הקלות בהנחיות הקורונה.

הפוסט מעודכן בעקבות שינוי בהנחיות שנכנסו לתוקף במאי 2022.


קורונה ביוון

תחלואת הקורונה ביוון נמצאת במגמת ירידה במקביל לתהליך החיסונים שנמצא במגמת עליה והתקדמות. ממשלת יוון עושה מאמצים גדולים להחזיר את התיירים למדינה. מידע מעודכן על תחלואת הקורונה ביוון אפשר למצוא כאן - מידע מעודכן על תחלואת קורונה ביוון.

מגבלות קורונה

מגבלות הקורונה משתנות בהתאם לרמת התחלואה. נכון לאמצע מאי 2022 חלה חובת עטית מסיכה במקומות ציבוריים פתוחים וסגורים. בתחבורה הציבורית יש חובת מסכה N95 או מסיכה רגילה כפולה. בפועל אפשר לעטות מסיכה רגילה אחת, גם בתחבורה הציבורית ובשדה התעופה.

למרות שהחל מתחילת חודש מאי בוטלה החובה להציג תעודת מתחסן / מחלים, אם יש לכם תעודה שכזו אני ממליצה לקחת אתכם את התעודה למקרה בו תתקלו בנותני שרות לא מעודכנים שיבקשו להציג אותה.

ההמלצה שלי היא - תשמרו בטלפון הנייד צילום של הדרכון ואת הקישור לתעודת המתחסן שלכם שיהיו זמינים להצגה מהירה.

טופס כניסה ליוון PLF - החל ממרץ 2022 בוטלה החובה למלא את טופס הכניסה ליוון PLF. כדי לדעת את ההנחיות העדכניות יש לעקוב אחרי הפרסומים של משרד הבריאות היווני.


 

טסים על בטוח - ביטוח רפואי

ביטוח רפואי לטסים לחו"ל הוא מרכיב הכרחי תמיד, במיוחד בימים אלו שהמצב הבריאותי העולמי נמצא בטלטלה וקיים חשש לחלות בקורונה (כן, אפילו אם אתם מחוסנים).


המלצה 1 - אל תוותרו על ביטוח רפואי והוסיפו לביטוח הרחבת קורונה.

הרחבת קורונה מכסה הוצאות רפואיות בחו"ל כולל הוצאות שנגרמו כתוצאה מהדבקות בנגיף הקורונה (בהתאם לכללי הפוליסה שנרכשה) עלות ההרחבה משתנה אך מדובר בכמה שקלים בודדים לנוסע ליום. אני הוספתי סכום של 10 דולר לנסיעה של שבוע.


המלצה 2 - בדרך כלל את ביטוחי הבריאות אני עושה בפספורטכארד של חברת הפניקס. היתרון של פספורטכארד הוא בכרטיס המגנטי שמקבלים המתפקד כמו כרטיס אשראי. במקרה הצורך החברה מטעינה את הכרטיס בכסף ואפשר להשתמש בו לתשלום הוצאות מוכרות, במקום להשתמש בכרטיס האשראי שלכם. את הפוליסה אפשר לרכוש בקלות באתר האינטרנט ולקבל שירות בשיחת טלפון חינמית מכל מקום בעולם. בזמן אמת של מקרה רפואי ומקרה של אובדן כבודה השירות של פספורטכארד התגלה כיעיל ומהיר.

אתר: https://www.passportcard.co.il/

בבדיקת השוואה בין ההצעות השונות מצאתי שביטוח בחברת הפניקס היה זול יותר ונתן כיסוי ביטוחי רחב יותר. את הביטוח רכשתי אונליין בכמה הקלקות פשוטות. אחרי הרכישה רציתי לעשות שינויים בפוליסה וקיבלתי שרות מהיר ויעיל בצאט דרך האתר.

אתר: https://www.fnx.co.il/travel-insurance/


 

ההנחיות לפני טיסה ליוון


בדיקת PCR לנגיף הקורונה

האם צריך לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה ליוון?

בוטלה החובה ביוון להצגת תעודת מתחסן / מחלים / תוצאה שלילית לבדיקת PCR ולכן אין צורך לעשות בדיקת PCR לפני הטיסה ליוון. אם בכל זאת אתם מעוניינים להצטייד בתעודת המחלים / מתחסן, תוכלו להוריד את התעודה שלכם באתר משרד