איך מקבלים החזר על כרטיסי טיסה מוויז אייר?

עודכן: 17 בינו׳

איך מצאתי את השורה המוחבאת באתר בזכותה קיבלתי החזר כספי (כמעט) מלא על כרטיסי טיסה שהזמנתי מחברת WIZZ AIR ?

מטוס בשמיים
חברת הלואו קוסט wizz air

המבצעים השווים של WIZZ AIR

החברים שלי בוויז אייר מכירים את החיבה שלי לטיולים והם משתדלים לפתות אותי במבצעים שווים עם מיילים שאי אפשר להתעלם מהם. ההצעות הן בדרך כלל ל - 20% הנחה בתנאי שמזמינים עד סוף היום, מהר לפני שהמבצע יגמר. כמובן שהטריקים הפשוטים האלו עובדים עלי, אפילו בתקופה הזו של אי וודאות.

בתחילת חודש מאי זה נגמר בהזמנת כרטיסים סתיו. אוקטובר באירופה זה משהו שקל להתפתות לו ותוך כמה דקות של מחשבה וכמה לחיצות מקלדת כרטיסי הטיסה חיכו לי במייל.


למחרת, כשההתלהבות התחלפה בשפיות מיהרתי לעשות ביטוח ביטול טיסה. מי יודע מה יהיה, איך ישתנו התוכניות ומה תהיה מדיניות הקורונה באוקטובר. מאז עברו שלושה חודשים והמון שינויים. השמיים נפתחו, ועכשיו הם שוב נסגרים, או לפחות דורשים בדודים, עד לשינויים הבאים. הפניקס עשתה חישוב מחדש והפסיקה למכור את ביטוחי טריפ גרנטי, ביטוח ביטול טיסה (בינתיים עד סוף ספטמבר) אך לי היתה ביד פוליסה שיכולתי לממש.

 

מה עושים עם כרטיסי הטיסה כשמשתנות התוכניות?

מאז ההזמנה השתנו הנסיבות ואני חישבתי את דרכי מחדש בעניין הטיול. בעודי מהרהרת האם לממש את כרטיסי הטיסה הגיעו החברים שלי בוויז אייר לעזרתי. קיבלתי הודעה למייל שתאריכי הטיסה משתנים ועלי להחליט אם אני מקבלת את השינוי או משנה את ההזמנה.

הופה. הנה ההזדמנות שלי!

זמני הטיסות החלופיות קיצצו את ימי הטיול המתוכנן, יום בהתחלה ויום בסיום.

הודעה על שינוי מועדי הטיסות

אחרי התנצלות על אי הנוחות קיבלתי כמה אפשרויות -

  • לקבל את התאריכים החדשים.

  • לשנות את תאריכי הטיסות לאותו היעד בטווח של שבועיים מהתאריכים המקוריים

  • לבקש החזר על עלות הכרטיסים. כאן מתברר יש שתי אפשרויות - אחת מודגשת לקבל זיכוי + בונוס (שהיא ככל הנראה עדיפה לחברת התעופה) ואחת למתאמצים שממשיכים לקרוא עד הסוף - לקבל החזר כספי (והיא זו שעדיפה לי).


קבלת זיכוי על כרטיס הטיסה

האפשרות הגלויה - קבלת זיכוי לחשבון וויז אייר. לא מדובר בהחזר של כסף אלא לזיכוי שיעמוד לרשותי לשנתיים הקרובות לרכישת כרטיס טיסה אחר בחברה.

היתרון - קבלת בונוס של 20% ממחיר העסקה.

החיסרון - הכסף שלי נמצא בידי חברת התעופה ונשאר על המדף זיכוי שאני צריכה לממש, בתנאים של החברה.


קבלת החזר כספי על כרטיס הטיסה

האפשרות המוצנעת - המשכתי לקרוא וחיפשתי את האפשרות לקבל את הכסף חזרה. תודה על ההצעה לבונוס אבל אני רוצה לשמור על גמישות מרבית בהזמנת הטיסות העתידיות שלי, בוודאי בתקופה הזו של אי וודאות. תחזירו לי בבקשה את הכסף ששילמתי ואני אקנה בו איזה כרטיס טיסה שארצה, בכל חברת תעופה שארצה ובלי אותיות קטנות.