ברצלונה - שלושה שווקים והפתעה

עודכן: 5 באוג׳ 2021

הצצה לשלושה שווקים מעניינים בברצלונה ועוד מתחם אחד מפתיע שהפך מחניון למתחם מסעדות

דוכן פלפלים בשוק
שוק לה בוקרייה - חגיגה של צבעים ורייחות

השווקים של ברצלונה מספרים לכם את סיפורה של העיר, חתיכה מההיסטוריה והווה של המקום והאנשים המבקרים בו המגיעים לערוך קניות, להתעדכן בחדשות ולפגוש פנים מוכרות. כדי להכיר את הסביבה מקרוב ולקבל הצצה לחיי התושבים אני אוהבת לבקר בשוק המקומי, לעבור בין הדוכנים לאסוף גודיז והמון אווירה.

קבלו הצצה לשלושה שווקים שונים בהם ביקרתי בברצלונה, בכל אחד מהם נקודת מבט שונה על החיים בעיר.

התיירותי - שוק לה בוקרייה Mercat de la Boqueria

אנשים יושבים במסעדה בתוך השוק
תיירים מכל העולם מגיעים אל שוק בוקרייה

אמרת ברצלונה אמרת לה בוקרייה. אי אפשר להגיע אל העיר מבלי לעבור בשוק לה בוקרייה לפחות פעם אחת. זה כמו להגיע לפריז מבלי לראות את האייפל או להגיע לניו יורק מבלי להגיד שלום לגברת עם הלפיד. שוק לה בוקרייה הנמצא בשכונת ריבל (El Raval) ובסמיכות לשדרות הרמבלה המפורסמות הוא השוק התיירותי והמוכר ביותר בעיר .

תחילתו של השוק בשנת 1217 כאחד משרשרת של שווקים פתוחים שפעלו באזור. השוק השתנה במהלך השנים עד שהפך לפני כ - 200 שנה לשוק בצורתו הנוכחית כשוק מקורה. היום משרת השוק את התושבים המקומיים הגרים בסביבה ואת התיירים הרבים המבקרים בעיר.

בנוסף לדוכני השוק המסורתיים המוכרים סחורה טרייה פועלות בשוק מספר מסעדות ואפילו בית ספר לבישול.למרות החגיגה הצבעונית של השוק קצת פחות התחברתי ל"רעש" התיירותי שלו שהרגיש לי קצת כמו "מלכודת תיירים" יותר מאשר שוק אותנטי (מה גם שהצמחונות שלי הקשתה עלי לעבור ליד דוכנים מסוימים). פינה של שקט בתוך המולת השוק מצאנו בבית קפה קטן הנמצא בשולי השוק, בית קפה משפחתי הפועל עשרות שנים. קירות המקום הקטן מלאים בתמונות מהעבר, פולי הקפה נטחנים לפני ההכנה והקפה מוגש בספלים מחוממים.


דלפק בית קפה, כוסות עם שקיות סוכר קטנות ופתק לרישום הזמנות הלקוחות
מקום קטן לקפה בשוק בוקרייה

כתובת: La Rambla, 89 Raval

הגעה: מטרו L3 תחנת Liceu

שעות פעילות: שני, רביעי עד שבת 8:00 - 20:30

אתר: www.boqueria.barcelona/home

המקומי - שוק סנט אנטוני