מצפה רמון - חמש המלצות שכדאי להכיר

עודכן: 26 ביולי 2021

המלצות למקומות במצפה רמון שכדאי לבקר, על הדרך לאילת או בטיול באזור מכתש רמון.מצפה רמון - קסם המדבר

מצפה רמון נמצא באחד המקומות הכי יפים בארץ, על שפת המצוק של מכתש רמון, מבודד מהסביבה בתוך השקט האין סופי של הנגב. השקט והניתוק משכו אליהם בשני העשורים האחרונים אנשים שרצו לפרוש מהמרוץ של החיים, כאלו שמחפשים שינוי וקצב אחר לחיים. בישוב נוצרה קהילה שהביאה רוחות חדשות של אומנות, תרבות ויצירה. במקום התפתחה תיירות של מטיילים, אנשים שמחפשים חוויות ראסטיק אותנטיות, מסלולי הליכה, טיולי ג'יפים ורכיבה על גמלים, טיולי אופניים ועוד ואפילו תיירות ספא מפנקת שהגיעה עם פתיחתו של מלון "בראשית" היוקרתי.


היישוב מצפה רמון התחיל בשנת 1951 כמחנה לפועלים שסללו את הדרך לאילת. גם היום, כשהישוב נמצא על כביש 40, אחד הצירים המרכזיים המוביל לדרום, זוהי תחנת עצירה בדרך לנוסעים לאילת בנוסף להיותה יעד טיולים מועדף לחובבי המדבר.

חופשה במצפה רמון בשבילי היא התנתקות מהרעש של המרכז והתכנסות לתוך השקט. בלי אורות ניאון מנצנצים ואטרקציות מרעישות. המלון המועדף עלי בעיר הוא פונדק רמון, מלון מטיילים פשוט של רשת ישרוטל שהיה במקור "בלוק" מגורים, בניין "רכבת" ארוך שנבנה בימים הראשונים של הישוב, כמה כניסות שחוברו יחד בלובי אחד ויצרו את המלון. כל דירה בבניין (או חלק ממנה) הפכה לדירונית שמתאימה למשפחה או לזוג. המקום פונקציונלי ופשוט ומתאים מאוד לטיולי משפחות. היתרון של המלון הוא בבריכת השחייה המקורה, תוספת נהדרת בסוף יום טיול או ביום חורף גשום. החיסרון - במלון ארבע קומות, ללא מעלית.


מרכז מבקרים מכתש רמון

מכתש רמון - תצפית על הנוף
תצפית על מכתש רמון

מרכז המבקרים נמצא על שפת מצוק המכתש, קרוב למקום אותו הוא מייצג. במקום הסברים על מכתש רמון, המכתש הגדול בעולם. תצוגה אינטראקטיבית ממחישה את תהליך היווצרותו של המכתש, שהוא תופעה גאולוגית ייחודית שהוכרה על ידי ארגון International Dark Sky Association) IDA), ארגון בינלאומי המתמחה בשמורות שמהן ניתן לצפות בכוכבים כשמורת אור כוכבים בינלאומית. עוד על התואר המכובד תוכלו לקרוא כאן.

תצוגה נוספת במרכז המבקרים מנציחה את זכרו של אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון שיצא למסע בחלל על המעבורת קולומביה בשנת 2003, מסע שהסתיים בטרגדיה.

שימו לב - בשל מגבלות התו הסגול יש לתאם את הביקור באתר של רשות הטבע והגנים.


שעות פעילות: א' - ה' - 9:00 - 18:00, ו' - 9:00 - 17:00, ש' - 9:00 - 18:00

כתובת: מעלה בן תור, מצפה רמון

אתר: https://bit.ly/מרכז_מבקרים_מצפה_רמוןהטיילת ומרפסת התצפית